Prezență arhierească în tabăra de la Muncelu Mic


DSCN2972Preasfințitul Părinte Gurie, Episcopul Devei și Hunedoarei, a fost prezent în mijlocul copiilor din comuna Muncel, săvârșind Sfânta Liturghie in biserica aflată în proximitatea taberei educative din cadrul proiectului POSDRU „DAR – Dăruiește, Ajută, Respectă”, tabără în care sunt desfășurate activități educative non-formale specifice secțiunii A6, „Împreună” din cadrul proiectului.
În cuvântul de învățătură, Preasfințitul Părinte Gurie, Episcopul Devei și Hunedoarei, le-a vorbit copiilor prezenți la Sfânta Liturghie despre importanța sfinților, prietenii lui Dumnezeu, în viața noastră. De asemenea, Preasfinția Sa i-a îndemnat pe copii să participe în continuare la fel de conștiincios la activitățile proiectului DAR, subliniind importanța conlucrării dintre Biserică și Școală la dezvoltarea omului atât din punct de vedere social, cât și duhovnicesc.


GALERIE FOTO